Nasze dziecko rośnie i nadchodzi czas, by pożegnać się z dotychczasowym łóżeczkiem, a co za tym idzie – z materacem. Czym się kierować przy wyborze materaca dla malucha?

1. Twardość – to według mnie najważniejsze kryterium. Najlepszy materac to ten średnio-twardy. Materac nie może odkształcać się pod ciężarem malucha, jak i również dziecko nie może się w nim zapadać.


2. Materiał – to również bardzo ważne kryterium, jeśli chodzi o wybór materaca. Na rynku mamy dostępne: lateksowe, piankowe, sprężynowe, mieszane. Materac musi być sprężysty i elastyczny, powinien natychmiast wrócić do swojej pierwotnej formy, gdy maluch z niego wstanie, czyli nie powinien się odkształcać.


My zdecydowaliśmy się na materac mieszany piankowy elastyczny z firmy LUNA – ale o tym za chwilę.


3. Przewiewny – czyli taki, na którym dziecko nie będzie się pociło.

My zdecydowaliśmy się na materac firmy LUNA wykonany z lateksu, pianki wysokoelastycznej i pianki komfortowej. Jest to już nasz drugi materac tej firmy. Nie odkształca się, jest sprężysty i średnio-twardy.

Co pisze producent o materacu Luna Teenager Premium?

Materac cechuje się najwyższym poziomem wykonania, co znajduje potwierdzenie w posiadanych certyfikatach jakości. Materac dla dzieci jest bezpieczny dla alergików i higieniczny. Nowatorskie zastosowanie przy produkcji trzech różnych materiałów, pozwala cieszyć się zaletami każdego z nich. Dodatkowo wszystkie elementy zostały połączone przy pomocy bezpiecznego kleju wodnego, który nie zawiera groźnych substancji toksycznych.
Materac wyposażony jest w pokrowiec Silver, który dzięki wykorzystaniu jonów srebra ma właściwości przeciwbakteryjne. Estetyczny pikowany pokrowiec to gwarancja bezpieczeństwa dla dziecka w każdym wieku.


MAM DLA WAS KOD RABATOWY NA MATERACE FIRMY LUNA

Kod aktywny – Magda10

Wpis powstał w współpracy z marką https://materaceluna.pl/