Często pytacie mnie, gdzie mogę układać niemowlę do codziennych aktywności? MOJA odpowiedź – na macie! Pojawia się kolejne pytanie. Jaką matę wybrać? Właśnie dziś chcę Wam polecić jedną z mat, jaką miałam okazję testować.

Zanim przejdziemy do maty od Gugu the Hero, przypomnę Wam, jakie cechy powinna mieć idealna mata dla niemowląt:

✅ mata powinna być wykonana z średnio-twardego tworzywa

✅ powinna spełniać warunki dotyczące amortyzacji

✅ położona na podłodze, powinna leżeć stabilnie, a nie ślizgać się po powierzchni

✅ dobrze, jeśli łatwo można by ją było umyć

✅ powinna być wykonana z bezpiecznego tworzywa/materiału

Dlaczego układanie niemowląt na macie jest tak ważne?

Ponieważ niemowlę wszystkich umiejętności ruchowych uczy się na płaskim średnio-twardym podłożu.

Na średnio-twardym podłożu maluch trenuje stabilność swojego ciała i uczy się pchać w podłoże, a nie używać wzorca ciągnięcia. Na macie dziecko ćwiczy mięśnie, ponieważ może się swobodnie poruszać i najważniejsze – nie spadnie z niej.

Fizjoterapeutka z misją poleca – mata kauczukowa od Gugu the Hero

Mata kauczukowa od Gugu the Hero – co pisze producent?

Wykonana jest z naturalnego biodegradowalnego kauczuku oraz warstwy delikatnej mikrofibry, zadrukowanej bezpiecznymi farbami. Dzięki swoim właściwościom, już kilkumilimetrowa warstwa kauczuku zapewnia amortyzację. Mata doskonale trzyma się podłogi, raczkujące lub uczące się chodzić dziecko ma stabilne podłoże bez wysokich brzegów, o które mogłoby się potknąć. Delikatna warstwa wierzchnia daje komfort przyjemnego dywanu.

[adinserter block=”1″]

Nasze spostrzeżenia!

?Mata jest wykonana bardzo estetycznie i co ważne, tuż po otwarciu nie ma charakterystycznego zapachu, który często towarzyszy innym matom!

? Mata trzyma się stabilnie podłoża, nie ślizga się. To jest bardzo ważne! Ponieważ dzięki temu maluch może stabilnie przyjmować pozycje czworaczą, siad, czy też próbować pierwszych sił podczas pionizacji.

? do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych! My zdecydowaliśmy się na Nighty Night. Wszystkie maty są w stonowanych kolorach, co bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy dziecka.

? ogromna zaletą jest to, że jest przeznaczona dla dzieci 0+ i to produkt wolny od ftalanów, BPA, PCV

Jeśli szukacie idealnej maty – polecamy z Franiem!

Mam dla Was dwie propozycje zabawy, które możecie na macie wykonać z maluchem w pierwszym półroczu życia.

  1. Połóż malucha na plecach na wysokości pępka i pokaż mu piłkę. Następnie piłkę połóż dziecku na brzuszku. Maluch automatycznie powinien unieść nóżki nad podłoże.

2. Połóż malucha na brzuszku. Między jego barki wsuń lusterko. Maluch powinien przyciągać brodę do mostka i pchać w podłoże.

Artykuł sponsorowany

[adinserter block=”2″]