Zaznacz stronę

Język angielski a rozwój dziecka. Księgarnia baobook.pl

Maj 29, 2018

Jakiś czas temu miałam okazję korzystać z książek i pomocy baobook.pl. Jest to księgarnia internetowa z książkami dla dzieci po angielsku. Dlaczego postanowiłam wam o tym napisać? Ciekawa jestem waszego podejścia do  nauki angielskiego najmłodszych.
Z badań wynika ze nauka języka obcego ma ważny wpływ na rozwój dziecka. W ciągu pierwszych siedmiu lat życia, dzieci lepiej radzą sobie z opanowaniem dźwięczności języka. Organy mowy są bardzo plastyczne u maluchów i łatwiej przyswoić im akcent i intonację. Małe dzieci są wstanie szybciej przyswoić język obcy jeśli mają z nim stały kontakt.
Jeśli podejdziemy do nauki języka w formie zabawy np. książeczki, gry, puzzle, maluch będzie rozwijał się pod względem intelektualnym i psychologicznym.

 

 
Dlatego znalazłam ofertę księgarni baobook.pl. Książeczki dostosowane są do wieku dziecka. Mnie urzekła historia pewnego dinozaura. Nie mogę wam zdradzać całej historii ale do książki zachęcam nie tylko ze względu na treść, ale również na przepiękną ilustracje obrazkową.
 
Na kolejnym zdjęciu chce wam pokazać puzzle grę w puzzle. Na jednej stronie jest zagadka oczywiście po angielsku, a na drugiej puzzel na którym po wyjęciu jest odpowiedź zarówno obrazek jak i napis po angielsku.
 
 
 
 
Uważam że jeśli możemy uczyć się przez zabawę to szkoda by było nie skorzystać z takiej oferty. Jak myślicie? Korzystacie z takich książeczek, gier i zabaw w języku angielskim!?