Zaznacz stronę

Pierwszy post z cyklu FIZJOmama jest to dla mnie wyzwanie. Będę dzieliła się z Wami swoimi wyborami dla mojego synka i uzasadniała dlaczego akurat zdecydowałam się na taki produkt i takie rozwiązanie – oczywiście wszystko zgodnie z prawidłowym rozwojem dziecka.

W momencie w którym dowiedziałam się o ciąży zaczęłam szukać produktów które w pełni mnie zadowolą i będą bezpieczne dla dziecka.

Na co zwracałam uwagę przy wyborze łóżeczka?

 – zależało mi aby nie zajmowało dużo miejsca ze względu wielkość naszej sypialni.

– chciałam żeby było to łóżeczko dostawne do naszego łóżka.

– fajnie jakbym swobodnie mogła przemieszczać się łóżeczkiem po domu, czyli aby posiadało kółka.

– idealne łóżeczko dla mnie to takie z funkcją kołyski.

Zdecydowałam się na  Łóżeczko dostawne Chicco Next2Me.

Dlaczego dostawka? Czytając mojego bloga wiecie że bardzo zwracam uwagę na wzmocnienie więzi z dzieckiem. Jestem również zwolenniczką współspania z dzieckiem. Niestety w tym momencie nie możemy sobie na to pozwolić, nasze łóżko mimo wszystko jest za małe żeby pomieścić naszą trójkę, dodatkową materac jest zbyt miękki. Ponieważ bliskość z dzieckiem jest dla mnie bardzo ważna to chce mieć maluszka jak najbliżej siebie. Łóżeczko Chicco Next2Me jest dla nas pod tym względem idealne, pasuję do każdego rodzaju łóżka. Można je bardzo łatwo przymocować za pomocą specjalnych pasów. Jedną ręką natomiast mogę opuścić bok łóżeczka i być blisko swojego synka.

Kolejną zaletą tego łóżeczka jest to że zamykając bok staje się zwykłym łóżeczkiem czyli zapewniamy dziecku również maksimum bezpieczeństwa. Czytaliście moje wpisy i bezpiecznym śnie niemowlaka? Jeśli nie to odsyłam.

Funkcja kołyski jest również w tym łóżeczku, wystarczy odpiąć łóżeczko z pasów łączących je z naszym łóżkiem, wysunąć płozy i już mogę delikatnie stymulować układ przedsionkowy maleństwa.

Łóżeczko zaopatrzone jest w średnio twardy materac wykonany z pianki hipoalergicznej, nieodkształcający się, dodatkowo posiada siateczkowe okienko dla odpowiedniej cyrkulacji powietrza. O wyborze materaca pisałam tu >>KLIK<<

Dla mnie to łóżeczko spełnia wszystkie funkcje łóżeczka idealnego. Przede wszystkim zapewnia poczucie bliskości dziecku.

– bliskość pomaga wykształcić więcej połączeń miedzy neuronami – w chwili gdy na świat przychodzi noworodek jego mózg liczy ok. 200 miliardów komórek mózgowych. Rozbudowa tych komórek rozpoczyna się po porodzie. Dzięki bliskiemu kontaktowi z rodzicami mózg niemowlaka rozwija się lepiej.

– zapewnienie bliskości dziecku i szybkie reagowanie na płacz dziecka zmniejsza hormon stresu. Mniej stresu to lepszy rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny.

– bliskość uczy empatii i zaufania – reagowanie na potrzeby dziecka buduje mocniejsze więzi w przyszłości. Odpowiadając na potrzeby dziecka uczymy dziecko jak być wrażliwym na potrzeby innych ludzi.

To pierwszy post z cyklu FIZJOmama mam nadzieję że Wam się podobał. Więcej o funkcjonalności łóżeczka napisze po pojawieniu się Frania. Chce Wam również powiedzieć że jest to pierwsza część o łóżeczku niemowlęcym ponieważ zdecydowałam się również na łóżeczko drewniane do pokoju franka ale o tym niebawem.