Zaznacz stronę

#1 Zabawy Sensoryczne w domu.

lut 25, 2018

Jak już wiecie interesuje się Integracją Sensoryczną. Rozpoczęłam w tym roku studia podyplomowe z tego zakresu. Wcześniej ukończyłam pierwszy stopień kursu, no i jestem trenerem Smyko-multisensoryki. Dlatego dziś mam dla was propozycję zabaw sensorycznych, które z powodzeniem możecie wykonywać z dziećmi w domu. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców z otoczenia i poszerzać jego wyobraźnię.
Oto kilka pomysłów na domowe zabawy, aby stymulować rozwój dziecka.
 
PAMIETAJMY – nie zmuszamy dziecka do niczego, dziecko musi wiedzieć że bawicie się razem, staramy się stworzyć przyjazną atmosferę podczas ćwiczeń to ma być zabawa, a nie obowiązek.
 
1. Zabawy  z piłką rehabilitacyjną:
– potocz piłkę do dziecka, pozwól żeby ją odepchnęło,
– posadź dziecko na piłce i przechylaj piłkę na boki, do tyłu, do przodu,
2. Fakturowe ścieżki:
– wypełnij woreczki, powłoczki, worki śniadaniowe – ryżem, grochem, fasolą itp. Spacerujcie razem po ścieżce sensorycznej
3. Tor przeszkód:
– zgromadź wałki, poduszki, obręcze i zbuduj tor przeszkód,
– pokaż dziecku w jaki sposób może je pokonać,
– pokonuj tor przeszkód z dzieckiem.
4. Zabawy z balonem:
– odbijacie balony do siebie,
– wypełnij balon ryżem – odbijacie go wspólnie nasłuchujcie dźwięk jaki wydają.Poniżej przedstawiam wam zdjęcia dzieciaków podczas swobodnej zabawy w domu, nadesłane od moich czytelników. Dziękuję!

Kochani czy są tematy o których chcielibyście poczytać u mnie na blogu? Co was interesuję? Niedługo umieszczę post związany  z kolejną porcją zabaw dla dzieci w domu. Obserwujcie mój profil na instagramie KLIK!! i na facebooku KLIK!! bo tam niedługo masa inspiracji, filmików i UWAGA rusza nowa seria postów „Mój świat oczami innych” udało mi się uzbierać ciekawe posty od was KOCHANI, na moją wiadomość wile mam, specjalistów zareagowało entuzjastycznie i za to jestem wam wdzięczna!!